Traily vo Finale Ligure sú kamenisté a často aj prašné, čo ich robí zradnými, o čom sa presvedčil aj jeden z najrýchlejších slovenských enduro pretekárov Martin Knapec.

Pretekári tímu CTM Racing absolvovali predsezónne sústredenie v obľúbenej prímorskej lokalite Finale Ligure v Taliansku.

Video natočil popredný slovenský enduro pretekár Martin Knapec na trati DH Men.

Toto miesto je akýmsi pútnickým miestom bikerov a poskytuje vynikajúce podmienky na jazdenie mimo našej hlavnej sezóny.

Traily sú tu kamenisté a často aj prašné, čo ich robí zradnými, o čom sa presvedčil aj jeden z najrýchlejších slovenských enduro pretekárov Martin Knapec.

18:28 Video: V CTM natočili krátky klip s Petrom Bondrom v krásnom tatranskom prostredí.

Že bicykle a hokej nejdú dohromady? My si myslíme, že Petrovi Bondrovi sedia v ruke naše rajdy rovnako dobre ako hokejka! Víťazné góly sa nahradia za víťazné tatranské výšľapy a všetko je ako má byť!

18:07 Majstrami sveta v endure sú Francúzi Isabeau Courdurier a Alex Rudeau.

Historicky prvé majstrovstvá sveta v disciplíne enduro sa uskutočnili cez víkend v Talianskom Canazei. Pretekalo sa na v disciplínach enduro a E-enduro a všetky najvyššie priečky obsadili francúzski pretekári. V elektrobicykloch vyhrali Estelle Charles a Kevin Miguel. Na štarte boli aj slovenskí pretekári a najlepšie výsledky spomedzi nich dosiahli Simona Kuchňková v ženách a spomedzi mužov bol najrýchlejším Slovákom Martin Knapec.

16:45 Rasťo Baránek dosiahol vynikajúci výsledok a v celkovom hodnotení IXS Európskeho pohára v zjazde skončil na 2. mieste.

Výborné výsledky počas celej sezóny dosahoval v seriáli aj ďalší slovenský pretekár Denis Kohút, ktorý v celkovom hodnotení skončil hneď za Rasťom na 3. mieste.

14:43 Lael Wilcox prešla na bicykli okolo Zeme za 108 dní a svetový rekord prekonala obrovským rozdielom.

Američanka prešla viac ako 29-tisíc kilometrov o 16 dní rýchlejšie ako predošlá držiteľka svetového rekordu v roku 2018.

11:17 Tadej Pogačar vyhral kanadskú klasiku GP Montréal po dominantnom 23-kilometrovom sóle.

Na druhom mieste skončil osamotený prenasledovateľ Pello Bilbao a v šprinte o tretie miesto bol najrýchlejší Julian Alaphilippe.