Arnaud De Lie porazil v súboji o belgický titul Jaspera Philipsena, Tima Merliera aj Wouta van Aerta.

„Je to neskutočné. Po klasikách som bol psychicky zlomený. Veľa som toho obetoval, aby som sa po lymskej borelióze vrátil,“ hovoril 22-ročný De Lie so slzami v očiach v cieli belgických majstrovstiev.

V Belgicku sa odohral veľký súboj o národného majstra, v ktorom zvíťazil len 22-ročný Arnaud De Lie (Lotto-Dstny) a v záverečnom šprinte porazil aj veľké mená ako Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck), Tim Merlier (Soudal Quick-Step) a Wout van Aert (Visma-Lease a Bike).

De Lie tomu len v cieli ani nechcel veriť, keďže má za sebou náročné obdobie a prekonal lymskú boreliózu. Mladý Belgičan však potvrdil, že je opäť v skvelej forme, ktorú by chcel predviesť aj pri svojom debute na Tour de France.

Na belgickom šampionáte skončili na druhom a treťom mieste Jasper Philipsen a Jordi Meeus (Bora-Hansgrohe).