Ľuboš Staňo a Mary Vyhlídalová vyhrali 5. kolo KENNY slovenského pohára v endure v Bojniciach (+galéria)

Pretekár tímu MTBIKER má zatiaľ v pretekoch slovenského pohára 100-percentnú bilanciu a v tejto sezóne zatiaľ na Slovensku nenašiel premožiteľa. Medzi ženami sa z víťazstva tešila mladá pretekárka Mary Vyhlídalová.
Matúš Bušík

Preteky sa uskutočnili uplynulý víkend na Bojnicko-Dubnických trailoch. Zároveň šlo o finále hobby série – MTBIKER Hornonitrianska enduro séria a po pretekoch sa vyhlásili aj celkoví víťazi tohto seriálu.

Počas celého víkendu panovali skvelé podmienky na pretekanie, počasie bolo výborné a trate a ich podklad sľubovali vynikajúce preteky.

Na pretekárov čakali 4 rýchlostné skúšky s celkovou dĺžkou takmer 6 km a prevýšením 666 metrov.

Víťazom 5. kola KENNY slovenského pohára v endure sa v elitnej mužskej kategórii stal Ľuboš Staňo z tímu MTBIKER. Dosiahol výsledný čas 10:05,5 min a dominoval vo všetkých 4 rýchlostných skúškach.

Na druhom a treťom mieste za ním skončili jazdci tímu CTM Racing, menovite Martin Knapec so stratou 30,8 sekundy a Samuel Paučin, ktorý na víťaza stratil 34,3 sekundy.

Medzi ženami sa najviac darilo mladej Mary Vyhlídalovaej (rok narodenia 2010) z tímu Medvedica, ktorej v cieli namerali 13:01,6 min. Na druhom mieste za ňou skončila Aneta Kamenská (Norco No Limit) so stratou 7,3 sekundy a tretie miesto obsadila Laura Lukáčová z tímu Gravity Racing Partizánske, ktorá na víťazku stratila necelých 20 sekúnd.

V kategórii muži U21, bol najrýchlejším jazdcom opäť Maroš Krupa z tímu MTBIKER, ktorý dosiahol výsledný čas 10:16,5. Na druhom mieste za ním skončil Peter Bujna z Divo Trenčín so stratou 1 min a tretie miesto obsadil Michal Hrabovský (OKO Everywhere Racing), ktorý na víťaza stratil 1:22 min.

V kategórii masters nad 35 rokov sa z víťazstva tešil Martin Brozman (Weldtite Cyklo Turiec) s časom 11:02,9 min. Na druhom mieste skončil Viktor Michálek z CK Stupava so stratou 37,2 sekundy a tretí skončil Dušan Lopušný z CK Route 66, ktorý na víťaza stratil 51,7 sekundy.

Medzi elitnými jazdcami na elektrobicykloch dosiahol najlepší čas Denis Kohút (Osmos Gravity Team), ktorému v cieli namerali 10:03,8, čo bol zároveň najrýchlejší čas celého dňa. Na druhom a treťom mieste skončili domáci pretekári Bikeroom Lopata Racing tímu – Jakub Hlinka so stratou 21,2 sekundy a Marek Žabka, ktorý na víťaza stratil 29,6 sekundy.

V hobby kategóriách, ktoré sú zároveň zaradené do seriálu MTBIKER Hornonitrianska enduro séria to dopadlo nasledovne:

1. Michaela Neshodová: 13:31,7 min

Celkovými víťazmi MTBIKER Hornonitrianskej enduro série sa v jednotlivých kategóriách stali:

Muži: 18-39: Patrik Bíly
Ženy: Valentína Grendová
Masters: Martin Papala
Juniori: Filip Uhrin
E-Bike: Roman Dančík
Žiaci: Tomáš Papala
Žiačky: Miška Neshodová

Kompletné výsledky pretekov si môžete pozrieť na stránke sportsofttiming.sk.

Posledné kolo KENNY slovenského pohára v endure sa uskutoční 12.-13. októbra!