TEST: Polaris Windshear bunda

Hoci anglická značka Polaris zaraďuje túto softshellku do cestnej kategórie, neexistuje dôvod, prečo by ste si ju nemohli dať na bike – zvlášť ak do lesov vyrážate skôr v priliehavejšom oblečení.


Pravdou však je, že strih s krátkym predkom je prispôsobený predovšetkým na jazdeckú pozíciu v sedle, a tak nebude voľbou číslo jeden na hike&bike alpské výjazdy na ktorých sa pohybujete aj mimo biku. Ak už však z neho zosadnete, mimoriadne pohodlné sú predĺžené rukávy s otvormi na palec, ktoré chránia dlane pred chladom po vyzlečení rukavíc. V duchu pohodlia sa nesie aj vnútro bundy s príjemným česaným flisom príjemným na telo. Neprefúkavý predok kombinovaný so strečovejším materiálom po bokoch a na zadnej strane dýcha podstatne lepšie ako hardshellová bunda, a vnútri udržiava teplo, no sucho.

So správnym vrstvením zahreje aj v nižších teplotách, no optimálna teplota na vytiahnutie tejto bundy zo skrine sa pohybuje niekde okolo 10 stupňov. Spomínaný strih je skutočne dobre prispôsobený na bike – bunda neťahá cez ramená, rukávy sa nevyťahujú nahor, rovnako ako nízko spustená chrbtová časť na ktorej nájdete okrem troch naozaj priestranných otvorených vreciek aj jedno zipsovacie a malé pútko na blikačku. Stojaci golier je taktiež podšitý príjemným materiálom a veľmi dobre chráni pred chladným vzduchom na krku, a na bunde je množstvo reflexných prvkov.

Na vkus trailbikera mohla byť predná strana predsa len o čosi dlhšia, no pri jazde na biku ide o jednu skutočne pohodlnú bundu, ktorá navyše vôbec nestojí veľa. Kúpite ju aj vo výraznej modrej, či bielej (ktorú vám do lesa nemôžeme odporučiť ani náznakom).


Hodnotenie


61 €
www.made4bike.sk

Buďte s nami v kontakte

Komentáre