TEST: Bern FL-1 XC MIPS helma

Značka Bern nám bola až do tohto testu takmer neznáma.

O to prekvapivejšie bolo, že sme na jej trailovej helme našli hneď dve veľké mená – Boa na veľmi pohodlnom lankovom systéme uťahovania vedúcom po celom obvode hlavy a MIPS, ktorý označuje vnútorný systém redukujúci rotačné sily pôsobiace na hlavu pri páde. Bern nie je v konštrukcii heliem žiadny nováčik a vyrába modely aj na zimné a vodné športy. Tomu zodpovedá aj vysoká kvalita konštrukcie, hoci je trochu škoda, že helma necháva zvlášť na spodnom leme odokryté celkom veľké plochy zraniteľného polystyrénu.

Krátky a široký šilt je ľahko odnímateľný a helma nevyzerá zle ani bez neho – dizajn je totiž prakticky identický s modelom určeným na cesťák. Tvarovo je helma skôr širšia a hoci ju otočné koliesko dokáže naozaj pohodlne a pevne utiahnuť, užšie tvarovaným hlavám nemusí sadnúť až tak dobre. My sme sa v nej však cítili pohodlne. Vypchávky sú odnímateľné a pôsobia veľmi kvalitne, trochu v kontraste s popruhom a lacnejšie vyzerajúcimi sponami pod ušami.

Matný dizajn s vrstevnicami rozhodne nie je na trhu bežný a v ponuke sú aj výraznejšie či decentnejšie farby. Cena nie je najhoršia a dostupná je aj verzia bez MIPS a Boa za 89 €.


Hodnotenie


149 €
www.snowboard-zezula.sk

Buďte s nami v kontakte

Komentáre