Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Tlačové správy

Horskú cyklistiku si užijete kdekoľvek na Slovensku, aj v Bratislave

Kto má rád cyklistiku a istú dávku adrenalínu súčasne, zrejme sa venuje skôr tej horskej než cestnej. Veď predsa jazdiť po kopcoch, v lesoch, na nerovnom teréne, to so sebou prináša isté napätie, čo je pre niekoho synonymom zábavy.
Biker

Začiatočník alebo skúsený jazdec?

Ak už nejaký čas jazdíte, zrejme už máte svoj „stroj“, horský bicykel. No ak ste začiatočník, pre ktorého možno práve táto sezóna bude tou prvou v slovenských lesoch a na prírodných cyklotrasách, je dôležité vedieť, aké možnosti pri výbere máte.

Horské bicykle majú ťažšiu konštrukciu než cestné no ich riadenie je prispôsobené jednoduchšej manipulácii. Využívajú sa materiály, ktoré sú pevnejšie a majú dlhšiu životnosť, ako napríklad hliník alebo karbón.

Veľkosť rámu aj kolies pri výbere prispôsobujte vašej výške, prípadne dĺžke nôh. Kolesá majú bežne od 26 do 29 palcov, rámy od 16 do 21. Pre lepšiu orientáciu pri výbere si môžete pozrieť aj tohto sprievodcu výberom najvhodnejšieho bicykla od inSPORTline.

Čo tak niečo viac?

Kto to myslí s horskou cyklistikou naozaj vážne, ten už určite premýšľal a obzeral si aj celoodpružené bicykle. Tie sú aktuálne veľmi obľúbené a využiteľné na rôznych typoch povrchov. Ich najväčšou výhodou oproti horským bicyklom je oveľa viac pohodlia pri kontakte aj s tým najnáročnejším terénom. Akékoľvek nerovnosti tlmia predné aj zadné tlmiče, takže aj dlhšia jazda je razom znesiteľná.

Ceny horských a celoodpružených bicyklov sa pohybujú v rozmedzí od niečo vyše stovky až po tisícky eur. Keď ale patríte k ľuďom, ktorí preferujú iba to najlepšie a najkvalitnejšie, prípadne raz chcete pretekať, môžete využiť aj možnosť nákupu bicykla na splátky bez navýšenia. Zároveň v inSPORTline platí na takéto produkty predĺžená 10 ročná záruka, takže sa nemusíte obávať neočakávaných porúch.

Aktuality

10:17 Wout van Aert aj Jasper Stuyven musia podstúpiť operácie po hrozivom hromadnom páde.

Van Aert má vraj zlomenú hrudnú aj kľúčnu kosť a až sedem rebier, zatiaľ čo Stuyven má zlomenú kľúčnu kosť. Obaja sú hospitalizovaný v nemocnici v belgickom Herentals.

Včera 23:17 Wout van Aert má vraj zlomenú hrudnú aj kľúčnu kosť a až sedem rebier.

Tím Visma – Lease a Bike pôvodne informoval o „zlomeninách niekoľkých rebier a kľúčnej kosti“, no neskôr večer sa objavili správy, že má aj fraktúru hrudnej kosti. Rozsiahle zranenia utrpel pri hromadnom páde na pretekoch Dwars door Vlaanderen. (Domestique)

Včera 18:49 Wout van Aert si pri hrozivom páde zlomil rebrá aj kľúčnu kosť.

Van Aert mal tento rok dva veľké ciele – monumenty Okolo Flámska a Paríž-Roubaix. Na žiadnom z nich sa však nezúčastní pre početné zranenia, ktoré utrpel na klasike Dwars door Vlaanderen.

Včera 17:24 Matteo Jorgenson je prvým Američanom, ktorý vyhral klasiku Dwars door Vlaanderen.

Belgickú klasiku poznačil hrozivý hromadný pád 68 pred cieľom, po ktorom museli previezť do nemocnice Wouta van Aerta a na zemi skončil aj Mads Pedersen a osem ďalších jazdcov.

Včera 17:03 Demi Vollering môže byť prvou cyklistkou s miliónovou zmluvou, po sezóne končí v tíme SD Worx.

„V našom tíme nemôžeme mať dve pretekárky takejto úrovne,“ povedal šéf tímu Danny Stam po nedávnom predĺžení zmluvy s Lotte Kopecky.

Zavrieť reklamu